O nas

Ryszka Florian „Biochefa” Farmaceutyczny Zakład Naukowo – Produkcyjny został założony w 1991r. przez profesora nauk medycznych Floriana Ryszkę. Od tego czasu firma „Biochefa” prowadzi działalność produkcyjną w zakresie form stałych oraz płynnych. Zajmuje się wytwarzaniem preparatów weterynaryjnych, produktów biobójczych, rozcieńczalnika do nasienia knura, innowacyjnych suplementów diety na bazie naturalnych składników. W 2014 roku „Biochefa” rozszerzyła swoją działalność o produkcję wyrobu medycznego „Biolasol”-  płynu do przemywania i przechowywania narządów przeznaczonych do transplantacji (pierwszy opracowany w Polsce płyn prezerwacyjny).

„Biochefa” jest ponadto uznanym ośrodkiem naukowo – badawczym.

Misją firmy jest dostarczanie klientom wysokiej jakości, bezpiecznych produktów
o gwarantowanej skuteczności działania. Dążenie do ciągłego doskonalenia oferowanych produktów realizowane jest przez wysoko wykwalifikowany oraz doświadczony personel, jak również liczne inwestycje w nowoczesne, dobrze wyposażone pomieszczenia produkcyjne oraz laboratoria badawcze, technologiczne i mikrobiologiczne.

Firma „Biochefa” pracuje w oparciu o System Zarzadzania Jakością ISO 9001 i ISO 13485, potwierdzeniem wdrożenia systemu jest uzyskany w 2013 roku Certyfikat ISO 9001 i ISO 13485 na wytwarzanie produktów leczniczych, wyrobów medycznych oraz suplementów diety.

Firma posiada w swojej ofercie szeroką gamę suplementów mineralno – witaminowych
w postaci tabletek, zdrowotnych nalewek z naturalnych surowców oraz preparatów weterynaryjnych i produktów biobójczych, wytwarzanych w oparciu o najnowsze technologie i rygorystyczne normy jakości. „Biochefa” działa na rynku polskim, jak również eksportuje swoje produkty na teren całej UE, Rosji, Finlandii czy Kanady.

Do działań na polu naukowo – badawczym zalicza się m. in. opracowanie receptury płynów do przemywania i przechowywania narządów przeznaczonych do transplantacji, zaawansowane badania nad izolacją, oczyszczaniem i oceną aktywności hormonów białkowych oraz opracowanie technologii produkcji suplementów diety. Wyniki niniejszych badań są w większości opatentowane oraz wdrożone do produkcji.

Ważnym elementem działalności Firmy jest współpraca z licznymi ośrodkami naukowymi min.:

  • Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach;
  • Instytutem Zootechniki Państwowego Instytutu Badawczego w Balicach;
  • Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu;
  • Politechniką Śląską;
  • Politechniką Wrocławską;

oraz wybitnymi specjalistami w dziedzinie medycyny, weterynarii, chemii i biologii.

Ponadto Firma jest członkiem:

  • Polskiej Izby Gospodarczej Zaawansowanych Technologii;
  • Klastra „Nutribiomed” we Wrocławiu,
  • Polskiej Izby Przemysłu Farmaceutycznego i Wyrobów Medycznych „Polfarmed”;
  • Śląskiego Centrum Biotechnologii;
  • a także uczestnikiem projektów inwestycyjnych tj. Sosnowiecki Park Naukowo-Technologiczny.
 

Aktualności