Aktualności

Artykuły dotyczące płynu „Biolasol” na łamach Dziennika Zachodniego oraz serwisu PAP- Nauka w Polsce


Po raz kolejny w mediach poruszony został temat pierwszego opracowanego w Polsce płynu do przemywania i przechowywania narządów do przeszczepów „Biolasol”.  Płyn jest wynikiem wieloletnich badań naukowców FZNP „Biochefa” we współpracy z profesorami akademickimi i polskimi transplantologami.

Artykuły ukazały się 3 grudnia 2015 roku na łamach Dziennika Zachodniego oraz 4 grudnia 2015 na portalu PAP- Nauka w Polsce. Z artykułu dowiadujemy się o wysokiej skuteczności i jakości płynu „Biolasol”, który obecnie stosowany jest przez zespół transplantologów prof. Lecha Cierpki ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego z Oddziału Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Transplantacyjnej  Szpitala Klinicznego przy Francuskiej w Katowicach. Zarówno prof. Cierpka, jak i twórca „Biolasolu” prof. Florian Ryszka podkreślają konkurencyjność płynu zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym, wynikającą głównie z korzystnego stosunku jakości do ceny produktu.

Opracowanie nowego, korzystniejszego cenowo płynu było odpowiedzią na wzrastającą liczbę wykonywanych przeszczepów na świecie i stale zwiększające się zapotrzebowanie na płyny do przemywania i przechowywania narządów do transplantacji. Profesor Cierpka i profesor Ryszka uzasadniają potrzebę wykorzystania polskiego wynalazku, jakim jest „Biolasol”, na rynku polskim i zagranicznym i podkreślają jego najważniejsze zalety stosowania.

Pełna treść artykułów dostępna w wersji online pod adresami:

http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/9143500,naukowcy-ze-slaska-stworzyli-plyn-biolasol-pomoze-przy-przeszczepach,1,id,t,sa.html

http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,407575,polski-plyn-do-przechowywania-narzadow-do-przeszczepu.html« powrót

Aktualności